פורטל ההומור והצחוק של ישראל. באוויר כבר 25 שנה!
בדיחה אקראית

הפסל מברונזה

אישה ממורמרת אחת, שבדיוק התגרשה מבעלה, לא ידעה מה לעשות עם עצמה. היא החליטה ליהנות מהחיים שלה ולבזבז את כספה על כל מיני שטויות, ודברים מהנים.

יום אחד, תוך כדי מסע קניות, היא נכנסה לחנות עתיקות. כשבחנה את המוצגים האקזוטיים, היא הבחינה בעכברוש עשוי מברונזה – בגודל טבעי ובעל מראה אמיתי להפליא. לא הייתה תווית מחיר על פסל הברונזה, אך כיוון שהוא היה כל כך מושך היא החליטה לקנות אותו בכל זאת.

“כמה עולה הפסל”, היא שאלה את המוכר.

“עשרים שקל עבור העכברוש, ומאה עבור הסיפור”, ענה לה המוכר.

היא הוציאה שטר של עשרים ואמרה, “אני אקח רק את העכברוש, את הסיפור תשאיר אצלך!”

היא לקחה את העכברוש והמשיכה במסע הקניות שלה. תוך כדי הליכה היא הבחינה שמספר עכברושים אמיתיים עוקבים אחריה, וככל שהזמן עבר, עוד ועוד עכברושים הצטרפו, כולם יוצאו מהסות הסמוכות או ממערכת הביוב – וכולם הולכו אחריה.

האישה הייתה מופתעת אך גם מפוחדת במקצת, לכן החלה להגביר את קצב ההליכה שלה וללכת מהר יותר. אבל לאחר מספר בניינים, עדר העכברושים שבעקבותיה כבר גדל למאות, והם התחילו להשמיע קולות.

היא החלה לרוץ לעבר חוף הים, מסתכלת סביב לראות את העכברושים שמספרם כבר עלה למיליונים. צרחותיהם הרמות הרעידו את האוויר, והם התקרבו אליה במהירות גדלה והולכת.

מודאגת מפחד היא השליכה את פסלון הברונזה רחוק ככל האפשר אל תוך הים. ובאופן מדהים מיליוני העכברושים קפצו למים בעקבות הפסל וטבעו.

כשהיא נרגעה במקצת מהסיוט שעבר עליה, היא רצה בחזרה לחנות העתיקות.

“אהה!”, אמר המוכר, “חזרת בשביל הסיפור?”

“לא”, היא ענתה, “חזרתי לשאול אם יש לך גבר מברונזה…”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook